A31ASP24VDC2D
CIT Relay and Switch
Producto No:
A31ASP24VDC2D
Descripción:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 80A 24V
En stock : 80
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.8W
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 80 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 75 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 320 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A3
Operate Time 7 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 16.8 VDC