Hogar / Automotive Relays / A3KM1CCQ12VDC1.6D
minImg
A3KM1CCQ12VDC1.6D
CIT Relay and Switch
Producto No:
A3KM1CCQ12VDC1.6D
Descripción:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 150A 12V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 145VDC - Max
Contact Rating (Current) 80 A
Termination Style Quick Connect - Multiple Sizes
Coil Current 133.3 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 90 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series A3K
Operate Time 15 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 7.8 VDC