A3RRB-1006M
TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
A3RRB-1006M
Descripción:
IDC CABLE - APR10B/AE10M/APR10B
Guía del usuario
Number of Rows 2
Usage -
Number of Positions 10
Color Multiple, Ribbon
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Product Status Active
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series -
Length 0.500' (152.40mm, 6.00")