A40130600
Eaton - Electronics Division
Producto No:
A40130600
Descripción:
CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.562"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 600V
Color Black
Current Rating (Amps) 35A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 10-16 AWG
Bottom Termination Solder Turret, Insulated
Series Magnum® A4000
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Eaton - Electronics Division
Pitch 0.562" (14.27mm)