A5KP170A-G
Comchip Technology
Producto No:
A5KP170A-G
Fabricante:
Comchip Technology
Paquete:
R-6
Descripción:
TVS DIODE 170VWM 275VC R6
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.18A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 189V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package R-6
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 275V
Package / Case R-6, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 170V