A5KP24A-G
Comchip Technology
Producto No:
A5KP24A-G
Descripción:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC R6
En stock : 3
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 128.53A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Package / Case R-6, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V