A5KP250A-G
Comchip Technology
Producto No:
A5KP250A-G
Descripción:
TVS DIODE 250VWM 405VC R6
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.35A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 279V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 405V
Package / Case R-6, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 250V