A5KP43A-G
Comchip Technology
Producto No:
A5KP43A-G
Descripción:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC R6
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 72.05A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Package / Case R-6, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V