A61AC24VDC.9R
CIT Relay and Switch
Producto No:
A61AC24VDC.9R
Descripción:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 24V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 900mW
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 30 A
Coil Current 37.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 640 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A6
Operate Time 5 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 24VDC
Release Time 2 ms
Must Operate Voltage 16.8 VDC