A6X30142501
Siemens
Producto No:
A6X30142501
Fabricante:
Siemens
Descripción:
SELECTOR SWITCH. O-I. BLACK. WHI
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Number of Positions 2
Ingress Protection IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Screw Terminal
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC)
Approval Agency -
Depth Behind Flange 49.70mm
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 3SU1
Voltage Rating - DC 500 V
Type Standard
Switch Function Off-On
Voltage Rating - AC 500 V