A759TC227M2EAAE250
KEMET
Producto No:
A759TC227M2EAAE250
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 250V T/H
En stock : 1050
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 90 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 250mOhm
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
Series A759
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.8 A @ 100 kHz
Mfr KEMET
Capacitance 220 µF