A9TS210013
Omron Electronics Inc-EMC Div
Producto No:
A9TS210013
Descripción:
SWITCH TOGGLE DPDT 100MA 28V
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Bushing Thread Unthreaded
Ingress Protection IP64 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard Round
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 100mA (AC/DC)
Circuit DPDT
Actuator Length 3.80mm
Mounting Type Through Hole, Right Angle, Vertical
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series A9TS
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 28 V