Hogar / Crystals / AA-20.000MAGE-T
minImg
AA-20.000MAGE-T
TXC CORPORATION
Producto No:
AA-20.000MAGE-T
Fabricante:
TXC CORPORATION
Descripción:
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings AEC-Q200
Series AA
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 20 MHz