AA1206FR-07475RL
YAGEO
Producto No:
AA1206FR-07475RL
Descripción:
RES SMD 475 OHM 1% 1/4W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 475 Ohms
Series AA
Power (Watts) 0.25W, 1/4W