AA1210FR-0739RL
YAGEO
Producto No:
AA1210FR-0739RL
Paquete:
1210
Descripción:
RES SMD 39 OHM 1% 1/2W 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 39 Ohms
Series AA
Power (Watts) 0.5W, 1/2W