AAO32M50
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
AAO32M50
Descripción:
FUSE CRTRDGE 32A 550VAC CYLINDR
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 3000
Applications Electrical, Industrial
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 32A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 80kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 0.827" Dia x 2.146" L (21.00mm x 54.50mm)
Product Status Active
Series AAO
Package / Case Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Voltage Rating - AC 550 VAC