ABB62DHLD
Sullins Connector Solutions
Producto No:
ABB62DHLD
Descripción:
CONN EDGE DUAL FML 124POS 0.050
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 124
Contact Finish Gold
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Hairpin Bellows
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 62
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.050" (1.27mm)