ABC07DRTH-S93
Sullins Connector Solutions
Producto No:
ABC07DRTH-S93
Descripción:
CONN EDGE DUAL FMALE 14POS 0.100
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Green
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Full Bellows
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 7
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)