ABC30HEYI
Sullins Connector Solutions
Producto No:
ABC30HEYI
Descripción:
CONN EDGE DUAL FMALE 30POS 0.100
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 1
Number of Positions 30
Color -
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Read Out Single
Contact Finish Gold
Flange Feature Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Contact Type Cantilever
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row -
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)