ABC44HETS
Sullins Connector Solutions
Producto No:
ABC44HETS
Descripción:
CONN EDGE DUAL FMALE 44POS 0.100
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 1
Number of Positions 44
Color -
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Read Out Single
Contact Finish Gold
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Cantilever
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row -
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)