ABJ1516419
Panasonic Electric Works
Producto No:
ABJ1516419
Descripción:
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V
Guía del usuario
Operating Position 0.516" (13.1mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Release Force 3.059gf
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Termination Style PC Pin
Actuator Type Lever, Roller
Current Rating (Amps) 100mA (AC/DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Through Hole
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Obsolete
Series ABJ
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-Mom
Operating Force 40gf
Overtravel 0.020" (0.5mm)
Voltage Rating - AC 125 V
Electrical Life 6,000 Cycles
Mfr Panasonic Electric Works
Pretravel 0.120" (3.0mm)
Features -
Package Bulk
Base Product Number ABJ151
Differential Travel 0.020" (0.5mm)