AC0201FR-07464KL
YAGEO
Producto No:
AC0201FR-07464KL
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
0201
Descripción:
RES SMD 464K OHM 1% 1/20W 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 464 kOhms
Series AC
Power (Watts) 0.05W, 1/20W