AC0603FRE0733K2L
YAGEO
Producto No:
AC0603FRE0733K2L
Descripción:
RES 33.2K OHM 1% 1/10W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 33.2 kOhms
Series AC
Power (Watts) 0.1W, 1/10W