AC0612FR-0782RL
YAGEO
Producto No:
AC0612FR-0782RL
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
0612
Descripción:
RES 82 OHM 1% 3/4W 0612
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings AEC-Q200
Resistance 82 Ohms
Series AC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W