AC1020FK-0720RL
YAGEO
Producto No:
AC1020FK-0720RL
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
1020
Descripción:
RES 20 OHM 1% 1W 1020
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1020
Ratings AEC-Q200
Resistance 20 Ohms
Series AC
Power (Watts) 1W