ACC19HETS
Sullins Connector Solutions
Producto No:
ACC19HETS
Descripción:
CONN EDGE DUAL FMALE 19POS 0.100
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 1
Number of Positions 19
Color -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Single
Contact Finish Gold
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row -
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)