ACK62DKBT
Sullins Connector Solutions
Producto No:
ACK62DKBT
Descripción:
CONN EDGE DUAL FML 124POS 0.156
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 124
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 62
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.156" (3.96mm)