ACV12N6.8
Artesyn Embedded Power
Producto No:
ACV12N6.8
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 81W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.00" L x 4.87" W x 2.75" H (229.0mm x 124.0mm x 70.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.8 A
Series ACV (15-115W)
Power (Watts) 81W
Type Linear
Efficiency 60%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features Adjustable Output, Remote Sense
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC