ADP1111ANZ-3.3
Analog Devices Inc.
Producto No:
ADP1111ANZ-3.3
Paquete:
8-PDIP
Descripción:
IC REG BUCK BOOST INV 3.3V 8DIP
En stock : 4384
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 86
Guía del usuario
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 30V
Output Type Fixed
Current - Output 400mA (Switch)
Output Configuration Positive or Negative
Topology Buck, Boost
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-PDIP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2V
Series -
Function Step-Up, Step-Down
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Frequency - Switching 72kHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V