ADP2107-1.8-EVALZ
Analog Devices Inc.
Producto No:
ADP2107-1.8-EVALZ
Descripción:
BOARD EVAL FOR ADP2107-1.8
Guía del usuario
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 2A
Product Status Active
Series -
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 1.2MHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 1.8V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr Analog Devices Inc.
Utilized IC / Part ADP2107
Package Box
Voltage - Input 2.7V ~ 5.5V