ADP2121-1.82-EVALZ
Analog Devices Inc.
Producto No:
ADP2121-1.82-EVALZ
Descripción:
BOARD EVALUATION 1.82V ADP2121
Guía del usuario
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 600mA
Product Status Obsolete
Series -
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 6MHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 1.82V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr Analog Devices Inc.
Utilized IC / Part ADP2121
Package Box
Voltage - Input 2.3V ~ 5.5V