AE44B5545
Anatech Electronics Inc.
Producto No:
AE44B5545
Descripción:
44 MHZ LC BAND PASS FILTER
Guía del usuario
Insertion Loss 3dB
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.500" L x 0.380" W (38.10mm x 9.65mm)
Height (Max) 0.392" (9.95mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 6-DIP Module
Bandwidth 15MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 44MHz Center