AE770W20-41PY
Conesys
Producto No:
AE770W20-41PY
Fabricante:
Conesys
Descripción:
CONN RCPT MALE 41POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600VDC
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 20-41
Mfr Conesys
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 175°C