AE774L14-15PY
Conesys
Producto No:
AE774L14-15PY
Fabricante:
Conesys
Descripción:
CONN RCPT MALE 15POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600VDC
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 14-15
Mfr Conesys
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C