AEA600F-48-N
Cosel USA, Inc.
Producto No:
AEA600F-48-N
Fabricante:
Cosel USA, Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 48V 600W
Product Status Active
Efficiency 95%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, DEMKO, TUV, UKCA
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.32" L x 5.00" W x 1.61" H (185.9mm x 127.0mm x 40.9mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 12.5 A
Series AEA
Power (Watts) 422W (600W Forced Air)