AEK-3000-36
Cotek
Producto No:
AEK-3000-36
Fabricante:
Cotek
Descripción:
AC/DC CONVERTER 36V 3000W
Product Status Active
Efficiency 92%
Mfr Cotek
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 11.02" L x 6.69" W x 2.50" H (280.0mm x 170.0mm x 63.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 83.5 A
Series AEK-3000
Power (Watts) 3000W