AF13A-100K
ITG Electronics, Inc.
Producto No:
AF13A-100K
Descripción:
100nH, 10%, 0.17mOhm, 124A SMD P
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test 500 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 66 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.17mOhm
Inductance 100 nH