AFB0812SH-TP12
Delta Electronics
Producto No:
AFB0812SH-TP12
Fabricante:
Delta Electronics
Descripción:
FAN AXIAL 80X25.4MM 12VDC WIRE
En stock : 2496
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 55.6 CFM (1.56m³/min)
Noise 46.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.300A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10 ~ 13.2VDC
RPM 4500 RPM
Mfr Delta Electronics
Material - Frame Plastic
Features Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 25.40mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 0.380 in H2O (94.6 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, CSA, UL, VDE
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight 0.176 lb (80.00 g)
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series AFB
Power (Watts) 3.6 W