AFB1724HH-A
Delta Electronics
Producto No:
AFB1724HH-A
Fabricante:
Delta Electronics
Descripción:
FAN AXIAL 172X25.4MM 24VDC WIRE
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 214.9 CFM (6.02m³/min)
Noise 53.5dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.620A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 12 ~ 30VDC
RPM 3200 RPM
Mfr Delta Electronics
Material - Frame Aluminum
Features Locked Rotor Protection
Width 25.40mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.524 in H2O (130.5 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, CSA, UL, VDE
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 172mm Dia
Weight 0.993 lb (450.42 g)
Lifetime @ Temp. 80000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series AFB
Power (Watts) 14.88 W