AHD226M63F24B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
AHD226M63F24B
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 65 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 13.6Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series AHD
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 110.5 mA @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 22 µF
Package Bulk
Impedance 1.5 Ohms