Hogar / Fixed Inductors / AHP 252012FA-2R2M
minImg
AHP 252012FA-2R2M
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Producto No:
AHP 252012FA-2R2M
Descripción:
2.2 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREW
En stock : 4000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.4A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.098" W (2.50mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 84mOhm Max
Inductance 2.2 µH