AK10E-275C
Eaton - Electronics Division
Producto No:
AK10E-275C
Paquete:
Axial
Descripción:
TVS DIODE 275VWM 435VC AXIAL
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10000A (10kA) (8/20µs)
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 300V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Series AK10E
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 435V
Package / Case Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 275V