AKT2111200
Panasonic Industrial Automation Sales
Producto No:
AKT2111200
Descripción:
CONTROL TEMP/PROCESS REL/SS OUT
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Display Characters - Height 0.343" (8.70mm)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Output Type Relay (2), Solid State
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row 5
Communications -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 45.00mm x 22.20mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Last Time Buy
Weight 0.265 lb (120.2 g)
Series KT2
Type Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Display Type LED - Dual Color Characters
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Input Range -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC