AKT21131001
Panasonic Industrial Automation Sales
Producto No:
AKT21131001
Descripción:
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Display Characters - Height 0.343" (8.70mm)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Output Type Analog, Relay
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row 5
Communications RS-485 (Modbus)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 45.00mm x 22.20mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Last Time Buy
Weight 0.265 lb (120.2 g)
Series KT2
Type Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Display Type LED - Dual Color Characters
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Input Range -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC