AKT9113210
Panasonic Industrial Automation Sales
Producto No:
AKT9113210
Descripción:
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Display Characters - Height 0.710" (18.00mm), 0.520" (13.20mm)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Output Type Analog, Relay (2)
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row 4, 4
Communications -
Panel Cutout Dimensions Square - 92.00mm x 92.00mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight 0.816 lb (370.13 g)
Series KT9
Type Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Display Type LED - Dual Color Characters
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Input Range -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC