AKT9213200
Panasonic Industrial Automation Sales
Producto No:
AKT9213200
Descripción:
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Display Characters - Height 0.710" (18.00mm), 0.520" (13.20mm)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Output Type Analog, Relay
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row 4, 4
Communications -
Panel Cutout Dimensions Square - 92.00mm x 92.00mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight 0.816 lb (370.13 g)
Series KT9
Type Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Display Type LED - Dual Color Characters
Voltage - Supply 24VAC/DC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Input Range -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC