ALA2PF24
Panasonic Electric Works
Producto No:
ALA2PF24
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 277VAC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 22.1 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.09 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series ALA
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC