ALA7DD621CF400
KEMET
Producto No:
ALA7DD621CF400
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP ALUM 620UF 20% 400V SNAP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.52 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 285mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 13000 Hrs @ 85°C
Ratings AEC-Q200
Series ALA7D
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.97 A @ 10 kHz
Mfr KEMET
Capacitance 620 µF
Package Bulk
Impedance 780.2 mOhms