ALC40C102FL450
KEMET
Producto No:
ALC40C102FL450
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.228" (82.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.772" Dia (45.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 9000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series ALC40
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Mfr KEMET
Capacitance 1000 µF