ALH335K271A072
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
ALH335K271A072
Descripción:
3.3UF 275VAC 32X33X18MM LS=27.5
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 1.331" (33.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.2 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series ALH
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3.3 µF
Features 85C/85% Humidity